Trendy — spoločenské šaty na svadbu pre hostí

Vydávam sa

Dostali ste pozvánku na svadbu? V takejto chvíli je jednou z prvých myšlienok každej ženy: „Čo na seba?“ V nasledujúcom článku vám ponúkneme niekoľko inšpirácií, ktoré vám pri výbere vkusných spoločenských šiat pomôžu.

Krátke spoločenské šaty

Jedno z nepísaných pravidiel, keď vyberáte spoločenské šaty na svadbu, hovorí, že by nemali byť príliš krátke. Takéto kúsky môžu pôsobiť vyzývavo, čo sa na takúto príležitosť určite nehodí. Ak ste však nižšej postavy a dlhé šaty vám nepristanú, nemusíte vešať hlavu. Pokojne sa porozhliadnite po kúskoch, ktoré siahajú tesne nad kolená. Namiesto strihov, ktoré by príliš obopínali postavu, zvoľte radšej krátke spoločenské šaty s voľnou sukňovou časťou a výsledok bude dokonalý (napr. šaty CORINE, šaty MELIS, šaty MEDINA).

Bielu prenechajte neveste

Biele svadobné šaty už síce nemusia byť pre nevestu automaticky prvou voľbou, keď však vyberáte spoločenské šaty na svadbu, tejto farbe vyhnite. Vyvarujte sa tiež príliš výrazným a metalickým farbám, ktoré už z diaľky pútajú pozornosť. Pýtate sa, aká farba je teda pre spoločenské šaty na svadbu najvhodnejšia? Zvoliť môžete klasiku v podobe čiernej alebo sýtejšie odtiene modrej, červenej, bordovej, fialovej, zelenej aj iných farieb. Ideálnymi odtieňmi, na ktoré by sa môžete zamerať, sú pastelové. Pôsobia decentne, podčiarknu výnimočnosť chvíle a, čo je hlavné, nezatienia samotnú nevestu.

Dlhé spoločenské šaty

Dlhé spoločenské šaty sú obľúbenou klasikou, ktorú si nechá ujsť len málo žien. Svadba je jednou z mála príležitostí, ku ktorým sa dlhé slávnostné šaty dokonale hodia. Aj tu však platí – všetko s mierou. Šaty ako pre princezné s bohato nariasenou spodnou časťou by opäť mali byť výsadou nevesty. Vám urobia skvelú službu šaty jednoduchého, jemne splývavého strihu. Nič nepokazíte ani asymetricky vykrojenými šatami. Rovnako, ako pri krátkych verziách spoločenských šiat, aj v tomto prípade si dávajte pozor na primeranú dĺžku ich skrátenej časti. (napr. šaty LENA, šaty ROMANCE, šaty GLAMOUR, šaty VENDI).

Kvetinové vzory

Ak sa svadba koná v letných mesiacoch, určite zvážte výber šiat s kvetinovým vzorom (napr. dlhé šaty ROSE, krátke šaty AMELIA). Obzvlášť v menej formálnom prostredí pod holým nebom budú pôsobiť viac než dobre. V spojení s vhodne zladenými sandálikmi vyčarujete nežný outfit ako stvorený na romantickú príležitosť, akou svadba bezpochyby je. Nepreháňajte to však so šperkami a bižutériou – vystačíte si s jednoduchým náramkom, prípadne náušnicami.

Saténové spoločenské šaty

Satén je pri výbere spoločenských šiat na svadbu v rámci výraznejších kúskov povolenou výnimkou. Napriek svojmu lesku, pôsobí jemným, no pritom slávnostným a elegantným dojmom. Ideálne je skombinovať ho s jednoduchým sakom, listovou kabelkou a jemnými šperkami, napríklad, decentným perlovým náhrdelníkom. Satén sám o sebe pritiahne dostatok pozornosti, a preto je k nemu najlepšie pridať nenápadnú obuv v univerzálnej farbe. (napr. MIDI šaty SATYN, MIDI šaty MIA, MIDI šaty LAURA, MIDI šaty DOTS).