TIPY NA DARČEKY PRE NOVOMANŽELOV

Vydávam sa

Ste pozvaní na svadbu a rozmýšľate, čo by ste mali novomanželom podarovať? Možností je skutočne veľa a dnes vám prinesieme niekoľko inšpirácií, z ktorých si určite vyberiete a u svadobného páru zabodujete 😉

Vymyslieť svadobný dar nemusí byť jednoduchá úloha. Mladomanželia často vstupujú do manželstva až potom, ako spolu prežijú v spoločnej domácnosti nejaký ten čas. Preto už väčšinou majú zabezpečené všetko potrebné od kuchynského riadu až po domáce spotrebiče.

Dobrým krokom  preto môže byť darovanie peňazí, s ktorými môžu mladomanželia naložiť podľa vlastného uváženia. Predsa len, nechcete im kupovať zbytočnosti. Na druhej strane by ste však mladomanželov radi potešili aj originálnym darčekom, ktorý im urobí radosť a ostane ako milá pamiatka. V tom prípade môžete dar nakombinovať a k obálke s peniazmi pridať aj nejakú drobnosť. Tu je niekoľko nápadov na originálne darčeky pre novomanželov.

Peniaze s dávkou kreativity

Začnime s peňažným darom. Dať peniaze do obálky s gratuláciou je síce elegantné riešenie, no ak chcete byť kreatívnejší a možno mladomanželov aj trochu pobaviť, darujte peniaze originálnejším spôsobom.  Môžete ich napríklad rozmeniť na najmenšie bankovky, aby ich bolo viac, zrolovať ich a strčiť do veľkej žiarovky ku ktorej pripnete štítok s nápisom „Pre vašu svetlejšiu budúcnosť.“

Z bankoviek sa tiež dajú vyčariť rôzne tvarykytice alebo ich môžete vyskladať ako poschodovú tortu či naaranžovať rôzne bankovky a mince do škatuľky od bonboniéry. Na internete nájdete kopu inšpirácie. K peniazom tiež môžete pridať rôzne žreby, ktoré si novomanželia môžu pozotierať alebo namiesto kvetov podarovať kyticu vytvorenú zo žrebov.

Milým spôsobom, ako darovať peniaze je pokladnička na sporenie so štartovacím vkladom. Pokladnicu môžete buď kúpiť alebo vyrobiť. Postačí na to aj obyčajný zaváraninový pohár. Pekne ho ozdobte a pridajte nálepku s nápisom, napr. „na svadobnú cestu“ alebo na niečo iné, po čom novomanželia túžia. Alebo urobte z pokladničky „fond na rande“, ku ktorému pripnite náležité pravidlá. Aby mladomanželia ani v manželstve nezabúdali na dávku romantiky a pravidelné rande vo dvojici 😉

 

Zdroj: goodhousekeeping.com, mindy.hu, etsy.com

Zladené párové vecičky

S originálnymi „párovými“ darčekmi tiež neurobíte krok vedľa a dnes už je naozaj z čoho vyberať. Môžete novomanželom venovať napríklad zladenú sadu šálok s nápisom Mr. & Mrs.  Alebo vyberte párové tričká s vtipným nápisom, ponožky s rovnakým motívom, župany, uteráky, posteľné návlečky či papuče. Takýto darček novomanželia určite využijú s radosťou.

Ak chcete byť ešte osobnejší, dajte pre mladomanželov vygravírovať alebo potlačiť personalizované darčeky. Pridať môžete ich mená, spoločné priezvisko alebo aj dátum svadby. Podľa toho, čo majú radi im takto môžete dať vyrobiť poháre na víno, pivné krígle alebo kávičkový set. Obľúbené sú tiež gravírované drevené dosky na krájanie, štýlové drevené podnosy na servírovanie syrov a pohostenia či podložky pod šálky.

Ak sa berú vaši spoloční priatelia, s ktorými ste už prežili kopu výletov a spoločných chvíľ, pekným darčekom môže byť aj personalizovaná fotokniha s komentárom alebo fotoalbum so spoločnými spomienkami. Ak o vašich priateľoch viete, že sa radi činia v kuchyni, vyberte pre nich kuchárske knihy s receptami a napíšte do nich venovanie. Pre neho zvoľte napríklad recepty na letné grilovanie a pre ňu recepty na koláče a dezerty. Takto vám budú môcť spoločnými silami pripraviť chutné občerstvenie vždy, keď sa ohlásite na návštevu.

 

Zdroj: etsy.com, love-emma.co.uk

Zážitok ako dar

Darovať zážitok je skvelý spôsob, ako novomanželom dopriať nezabudnuteľné chvíle, ktoré spolu zdolajú. Musíte ich však naozaj dobre poznať a vedieť, čo si môžete dovoliť. Napríklad adrenalínový zážitok ako let balónom či paragliding nie je pre každého, ale ak viete, že by si to mladý manželský pár rád vyskúšal, určite ich potešíte.

Ak chcete hrať na istotu, skvelým darčekom sú napríklad lístky na predstavenie alebo permanentka do divadla. Poteší tiež víkendový relax či pobyt s wellnessom alebo párová masáž. Milovníkom jedla zaručene ulahodíte poukazom do nejakej vychytenej reštaurácie, ochutnávkovým menu alebo lístkami na vínnu cestu.

Zdroj: backpackinginsouthafrica.com

Tak veríme, že z našich tipov vyberiete ten pravý darček pre tých „vašich“ novomanželov a urobíte im skutočnú radosť 😉

 

Späť na zoznam článkov