SVADOBNÉ TRENDY PRE ROK 2019

Vydávam sa

Plánujete svadbu v roku 2019? Spísali sme pre vás sumár najnovších svadobných trendov a pevne veríme, že vás inšpirujú!

Biela nie je povinná

Ak vám biela nepristane, máme pre vás dobré správy – hitom sa pomaly ale isto stávajú svadobné šaty v odtieňoch zlatej. A že je to trend naozaj životaschopný nenasvedčujú len módne prehliadky najvychytenejších módnych domov, ale aj frekvencia vyhľadávania slovného spojenia “zlaté svadobné šaty” na populárnej sociálnej sieti Pinterest – oproti predchádzajúcej sezóne stúpli viac než tisícnásobne. Módni návrhári prinášajú však aj modely v jemnej levanduľovej, krémovej či nežnej broskyňovej. Ak vám neprekáža byť medzi vašimi kruhmi tou prvou, ktorá odvážne siahne mimobielu, garantujeme vám, že nebudete ani zďaleka poslednou.

Zdroj: jennypackham.com

Fotografie s emóciou

Aj svadobné fotografie podliehajú módnym trendom. Už niekoľko sezón pribúda neviest, ktoré uprednostňujú dokumentárny štýl a teda zachytávanie diania a emócií pred štylizovanými portrétmi. Málokto však bude riskovať, že sa na niektorého z hostí počas zhonu svadobného dňa zabudne, a tak aspoň zopár skupinových fotografií naďalej zostáva povinnou jazdou. Aj tu sa však dajú nájsť spôsoby, ako chvíle pózovania pred objektívom osviežiť. Najobľúbenejším trikom posledných sezón je použitie farebných dymovníc – hostí zaujmú, rozveselia aj uvoľnia, a na výsledných fotkách tvoria nádherné farebné efekty. Dve muchy jednou ranou! Aj preto im na rok 2019 predikujú svetlú budúcnosť.

Zákusok ako umenie

Kedysi bolo svadobné menu pomerne stále a jednoducho odhadnuteľné. Dnes sa stále viac experimentuje. Tento trend pozorujeme už niekoľko sezón a v roku 2019 sa mu bude aj naďalej dariť. Nové a originálne recepty, poctivé suroviny a nádherný vizuál – až je hosťom ľúto zahryznúť. V móde sú svieže a vyvážené chute, hravé aranžmány, ale aj na pohľad minimalistické torty s bohatou kvetinovou výzdobou.

Zdroj: quintessentiallyweddings.com

Inšpirácia princeznou

Trendy pre nasledujúci rok majú jedno zlaté pravidlo – ak váš nápad ladí so štýlom svadby Meghan Markle a princa Harryho, nemôžete stúpiť vedľa. Hoci je ich sobáš záležitosťou minulého roku, kráľovský ošiaľ v svadobných trendoch neustáva – práve naopak. Meghan sa tešila titulu módnej ikony už pred vstupom do britskej monarchie, a jej výber dlhých a zároveň jednoduchých šiat s dlhými rukávmi inšpiruje nevesty aj dnes.

Mladomanželia zároveň učinili množstvo sympatických rozhodnutí, ktorými pomohli spopularizovať trend ekologicky zodpovedných veselíc. Nie všetci si môžeme dovoliť odviezť sa pred oltár elektrickým autom a v šatách od dizajnéra, ktorého výroba spĺňa štandardy ekologicky udržateľnej módy, v mnohom sa však inšpirovať dá. Napríklad ako v jedle tak v kvetinovej výzdobe siahli po lokálnych a aktuálne rastúcich surovinách a rastlinách, aby svoju ekologickú stopu nezvyšovali nad nutné minimum.

Zdroj:hellomagazine.com

Príroda v interiéroch

Čo sa týka výberu miesta na svadobnú hostinu a zábavu, trendy sú viac než štedré, nemajú konkrétneho favorita. Či sa chcete po obrade s vašimi najbližšími zabávať vo vlastnej záhrade alebo v luxusnej reštaurácií, módnu políciu neurazíte. Doba fandí tematickým svadbám zladeným s osobnosťami mladomanželov. Populárnou výzdobou sú však kvety a rastliny v naozaj bohatých prevedeniach. Živé kvety kraľujú girlandám nad hlavami hostí, dekoráciám v dezertoch ako aj dámskym šperkom a ozdobám vo vlasoch.

Inšpirovali sme vás? Dajte nám vedieť, ktorý z trendov vás láka najviac!

 

Späť na zoznam článkov