SVADOBNÉ KVETY V LETE – Z ČOHO SI VYBRAŤ A AKO SA O NE POSTARAŤ?

Vydávam sa

Svadba v lete ponúka okrem krásneho slnečného teplého počasia aj ďalšie výhody –všetko je krásne farbené, rozkvitnuté a zelené. Pre krásnu romantickú svadbu je toto ročné obdobie ako stvorené a u nás na Slovensku sa práve teraz koná jedna svadba za druhou. A tak ako každé ročné obdobie, aj leto nám ponúka nádherné sezónne kvety, ktoré ešte viac podčiarknu letnú atmosféru vašej svadby. Po akých druhoch v lete siahnuť?

Gerbera

Rozmanité, farebné, krásne – také sú gerbery. Zoženiete aj dvojfarebné druhy so zeleným alebo čiernym stredom. Môžete ich použiť do svadobnej kytice alebo z nich pripraviť krásne aranžmány na svadobných stoloch. Ich veselé farby žltej, oranžovej, červenej, ružovej či fuksiovej vytvoria tú správnu letnú náladu.

Hortenzia

Výnimočné kvety hortenzie vyniknú najmä v jemnej modrej, fialovej či bielej farbe. Krásne sa vynímajú v svadobných kyticiach. Vytvoríte z nich tiež krásne jemné aranžmány na svadobných stoloch.

Dália

Jej veľké kvety pôsobia krásne a elegantne. Zoženiete ju v rôznych farbách od sýtej červenej či žltej až po jemné odtiene ružovej a bielej. Veľmi dobre sa kombinuje aj s inými kvetmi a kyticiam dodáva nevšednú krásu.

Lúčne kvety

Lúčne kvietky vašu svadobnú kyticu či výzdobu krásne oživia. Nesú v sebe akúsi nežnosť, jemnosť, výnimočnosť, pocit bosých nôh na rozkvitnutej lúke…sú jednoducho romantické. Zároveň však pôsobia akosi hravo, slobodne a dodajú menej formálnu atmosféru. Výborne sa hodia na svadbu v štýle Boho či v rustikálnom záhradnom štýle.

Slnečnica

Krásne veľké kvety slnečnice vyzerajú ako rozkvitnuté slniečko. Pôsobia teplo, optimisticky a veselo. Vašej svadbe dodajú originálnu a netradičnú atmosféru. Zakomponujte ich do svadobnej kytice aj do výzdoby.

Zdroj: weddingforward.com, wantthatwedding.co.uk

Mak

Naozaj netradičnú kyticu či výzdobu vytvoríte zo sýto červených kvetov maku. Kvitnú od júna do septembra a krásne sa kombinujú s ďalšími letnými kvietkami, akými sú nevädze, pivónie či sedmokrásky.

Levanduľa

Taká nežná a úžasne voňavá. Levanduľa v závislosti od druhu kvitne v našich podmienkach od  júna do augusta. Jej pridaním do svadobnej kytice či výzdoby dosiahnete naozaj originálny (a krásne voňavý) efekt. Výborne sa hodí napríklad na svadbu v štýle vintage alebo tiež v rustikálnom romantickom záhradnom štýle.

Letné kvietky môžete samozrejme kombinovať s celoročnými kvetmi, akými sú ruže, orchidey, ľalie. A ako sa o kvietky postarať, aby vydržali krásne aj počas celého horúceho svadobného dňa? V prvom rade je dôležitý samotný výber druhov kvetov, niektoré znášajú horúce letné počasie prirodzene lepšie ako iné druhy. Ktoré to sú?

Ruže patria medzi prekvapivo odolné kvety voči horúčavám a na svadbe vám určite nezvädnú. Ďalej môžete s pokojnou dušou siahnuť po kalách a luxusne pôsobiacich orchideách – nakoľko ide o tropické kvety, letné horúčavy  zvládnu bez problémov. Ďalšie vhodné kvety sú naše letné slnečnice,  dálie či sedmokrásky.

Zdroj: calierose.com

Kvety, ktoré tvoria výzdobu dajte vždy do čerstvej čistej vody a čistých váz. Konce stoniek šikmo zrežte, zabezpečíte tým väčšiu plochu, ktorou môže kvet prijímať vodu. Treba tiež odstrániť akékoľvek listy, ktoré by boli pod hladinou vody a mohli by tak podporovať vznik baktérií, ktoré bránia správnej hydratácii kvetov.

Vyberte si vašu letnú svadobnú kyticu a výzdobu snov a poraďte sa so svojou svadobnou floristkou. Určite vám odporučí, ktoré kvietky s akými nakombinovať, prípadne navrhne vhodné alternatívy, aby bolo všetko dokonalé.

 

Späť na zoznam článkov