SVADOBNÉ KVETINOVÉ INŠPIRÁCIE NA ZIMU

Vydávam sa

Svadba v zime má svoje čaro. Možno preto, že zasnežená biela krajina sa akoby tiež zmení na nevestu. Aj keď vonku krajina spí, aj toto ročné obdobie ponúka mnoho krásnych kvetinových druhov, ktoré budú pre zimnú svadbu ako vyšité. Ak rozmýšľate, aké kvety zvoliť do svadobnej kytice či na výzdobu, inšpirujte sa tipmi z nášho článku.

Ľalie

Krásne kvety ľalie sú po celom svete známe ako symbol čistoty. Majú veľké kvety, ktoré sa hodia do svadobnej kytice ako aj do váz na svadobné stoly. Existuje niekoľko druhov ľalií  v jemných púdrových až sýtych exotických farbách.

Amarylis

Táto exotická rastlina pochádza z Južnej Ameriky a kvitne od januára do apríla. Veľké plné kvety zoženiete v rôznych farbách a krásne vyniknú v kyticiach.

Kala

Tento elegantný kvet krásne vynikne v kombinácii s inými kvetmi, ale aj samostatne, napríklad ako dekorácia na stoloch. Kala má štíhly podlhovastý  tvar a svadobná kytica z jej kvetov pôsobí netradične a luxusne.

Biele ruže

Ruža je  kvetom lásky, kvetom zaľúbených a určite nesmie chýbať ani na svadbe. Zimné čaro najlepšie vyzdvihnú ruže v bielej farbe, ktoré pôsobia nežne, jemne a veľmi elegantne.

Zdroj obrázkov: betterwithfreckles.wordpress.com, weddingflowersideas.blogspot.sk, boldamericanevents.wordpress.com, happywedd.com

Karafiát

Jeho pôvabné kvety symbolizujú lásku, odvahu a vášeň. Biele, jemne aj sýto ružové farby kvetov sa krásne hodia do svadobnej kytice.

Orchidea

Elegantná rastlina s viacerými stredne veľkými kvetmi. Orchidea pôsobí veľmi efektne a vznešene. Jej výhodou je, že ju zoženiete počas celého roka. Krásne sa hodí do váz na svadobných stoloch, ale môžete z nej mať aj krásnu netradičnú svadobnú kyticu.

Zimné dekorácie

Ako doplnok do kytíc či svadobných aranžmánov sa v zime krásne hodia aj šípky alebo ihličie, ktoré ešte viac podčiarkne zimnú atmosféru svadby. Nezabudnite ani na šišky a konáre, z ktorých sa dajú na svadobných stoloch vytvoriť krásne dekorácie. Ak sa to k vašej svadobnej výzdobe hodí, môžete ich aj pekne pozlátiť alebo postriebriť.

Zdroj obrázkov: omglifestyle.com, projectwedding.com, weddingforward.com

 

Späť na zoznam článkov