PLÁNOVANIE SVADBY – ABY BOLO VŠETKO DOKONALÉ

Vydávam sa

Plánovanie vašej vysnívanej svadby môže byť oboje – zábavné aj vzrušujúce. Určite sa už neviete dočkať, kedy sa do toho pustíte a váš svadobný deň nadobudne konkrétnu podobu. No kde začať, na čo všetko treba myslieť a na čo nezabudnúť? Váš dokonalý svadobný deň musí začať dokonalým plánovaním. S tým vám pomôže náš svadobný plánovací prehľad.

12 – 10 mesiacov pred svadbou – Začíname

Prvým krokom plánovania by malo byť stanovanie rozpočtu. Od toho sa totiž bude odvíjať všetko ostatné. V prvom rade si musíte s partnerom ujasniť vašu spoločnú predstavu. Chcete veľkú svadbu, malú, v meste, na vidieku, pri mori…? Potom sa stretnite s rodičmi a preberte, kto všetko a akou sumou sa bude na svadbe podieľať.

Teraz už máte určitý finančný rámec, do ktorého by ste sa mali zmestiť a môžete sa pustiť do výberu konkrétnych vecí. Stanovte si niekoľko vhodných dátumov a vyberte miesto svadby. Rozhodnite sa, či chcete cirkevný alebo civilný sobáš. Dohodnite a rezervujte si termín. V prípade cirkevného sobáša preberte s kňazom potrebnú prípravu.

Stretnite sa s rodinou a vypracujte zoznam svadobných hostí. Vyberte si svedkov, družbov a družičky. Zo svojich blízkych vyberte aj ľudí, ktorí vám s prípravou svadby pomôžu a zostavte si svadobný poradný tím.

Vytvorte si v počítači súbor, do ktorého si budete ukladať inšpiráciu (obrázky šiat, výzdoby, torty, užitočné linky). Začnite rozmýšľať nad tematikou v akej sa bude vaša svadba niesť a zistite, čo sa vám páči. Bude to klasická, rustikálna, vintage či rozprávková svadba? Nezabudnite pritom zohľadniť vybrané miesto konania svadby, ktoré by malo k danej tematike pasovať. Zbierajte inšpiráciu a snívajte, ako bude váš svadobný deň vyzerať.

9 – 7 mesiacov pred svadbou – Vyberáme dodávateľov

Tak ako, máte už vysnívanú svadbu a viete v akom štýle ju chcete ladiť? V tom prípade je čas na výber dodávateľov, ktorí dajú vášmu svadobnému dňu reálnu podobu.

Ako pomôcku si založte svadobný plánovací zošit, do ktorého si značte všetky poznámky, nápady, kontakty a ďalšie dôležité veci týkajúce sa prípravy svadby. Ako veci budú naberať spád, budete rady, že ho máte a všetko si rýchlo nájdete na jednom mieste. Môžete si ho prehľadne rozdeliť na jednotlivé sekcie, do ktorých si budete zaznamenávať úlohy a veci, ktoré treba vybaviť.

Rezervujte fotografa, kameramana a DJ-a alebo hudobnú skupinu. Poobzerajte sa po šikovnej cukrárke a povedzte jej svoju predstavu o svadobnej torte a zákuskoch. Zájdite do kvetinárstva a dohodnite si kvety na svadbu. Zabezpečte svadobnú výzdobu podľa vami vybraného štýlu

6 – 4 mesiace pred svadbou – Čas pre nevestu a ženícha

Vyberte vzhľad vašich svadobných oznámení a rozošlite ich pozvaným hosťom. Aby boli vaše oznámenia dokonalé, prečítajte si rady ako sa vyhnúť chybám na svadobných oznámeniach.

Navštívte niekoľko svadobných salónov a vyberte si šaty. Vďaka vášmu predošlému prieskumu už budete presne vedieť, čo hľadáte. Nezabudnite doladiť závojdoplnky a topánky, ktoré je dobré pred svadbou rozchodiť. Vyberte si aj svoje popolnočné šaty, doplnky a topánky. Ženíchovi vyberte oblek, košeľu a viazanku ladiacu so šatami nevesty. Začnite cvičiť a odľahčite stravu, odbúrate stres a budete mať zo seba lepší pocit aj v svadobných šatách.

Prezrite si katalógy cestovných kancelárií a vyberte svadobnú cestu. Pri kúpe dovolenky dostatočne vopred môžete získať výhodnú zľavu.

3 – 1 mesiac pred svadbou –  Dolaďujeme posledné detaily

Kúpte si obrúčky. Vyberte si zvodnú spodnú bielizeň na svadobnú noc. Choďte na skúšku účesu a make –upu. Nezabudnite so sebou vziať aj fotku svadobných šiat a závoj. Urobte si taštičku prvej pomoci, v ktorej budete mať po ruke všetko potrebné (lak na vlasy, náhradné pančuchy, ihlu a niť, leukoplast, pilník, zubnú kefku a pastu, zrkadielko…)

Zabezpečte dopravu pre svadobných hostí a hotel pre hostí, ktorí potrebujú ubytovanie. Prejdite si program vašej svadby, zvyky a tradície. Pokiaľ budete mať na svadbe deti, zabezpečte osobu, ktorá sa im bude venovať a pripravte aj nejaké hračky a hry. Veľmi obľúbené sú aj rôzne rekvizity na fotenie, ktoré hostí zaručene pobavia. Vyberte svadobné menu.

 

TIP: Deti na svadbe určite poteší lákavý Candy bar alebo sladký bufet plný dobrôt. Naservírujte im koláčiky, cukríky a sladkosti na pekných podnosoch a na pitie pripravte farebné slamky.

Rozmyslite si, akú malú pozornosť pripravíte pre svojich hostí. Budú to chutné čokoládky alebo  lahodné vínko? Určte osobu, ktorá bude zodpovedná za rozdávanie výslužiek v deň svadby. Dohodnite sa ako chcete mať uložené stoly a kedy prídete sálu vyzdobiť. Pripravte si zasadací poriadok a kartičky s menami.

Nezabudnite vyzdobiť aj svadobné auto, mladomanželia sa predsa majú viezť vo veľkom štýle. Mašle, kvietky a samozrejme svadobná ŠPZ nesmú chýbať.

Zorganizujte rozlúčku so slobodou a poriadne sa zabavte! Povinnú výbavu nájdete TU.

Čo ešte? Všetky potrebné drobnosti nájdete v našom eshope. Od košíka na lupene pre družičku až po zábavné svadobné bublifuky či lampióny šťastia. Prezrite si kompletnú ponuku a vyberte si všetko, čo chcete na svojej svadbe mať.

 

Zdroj obrázkov: unsplash.com

 

Späť na zoznam článkov