NÁVOD, AKO HRAVO VYTVORIŤ ZASADACÍ PORIADOK NA SVADBU

Vydávam sa

Tvorba zasadacieho poriadku na svadbe nie je vždy jednoduchou úlohou. Chcete, aby boli všetci spokojní a cítili sa dobre, no nie vždy je možné každému vyhovieť. No nebojte sa, s našimi tipmi zasadací poriadok zvládnete hravo a s prehľadom.

Praktické tipy na začiatok

Na úvod niekoľko praktických tipov. Tvorba zasadacieho poriadku je jednou z posledných vecí, ktoré musíte pred svadbou naplánovať. Potrebujete mať totiž potvrdenú účasť od všetkých hostí. Predídete tak zbytočnému prepisovaniu a prerábaniu zasadacieho poriadku. Preto si pred samotnou tvorbou overte, kto príde a s kým príde.

Zoberte si papier, pero a malé nalepovacie štítky. Na papier si nakreslite rozmiestnenie stolov a vyznačte, koľko ľudí môže sedieť pri jednom stole. Potom si na nalepovacie štítky napíšte mená hostí. Vďaka tejto praktickej pomôcke nebudete musieť mená škrtať a prepisovať, ale jednoducho prelepíte štítky na iné miesto. Môžete sa tak s vaším zasadacím poriadkom pokojne hrať a skúšať rôzne varianty usadenia hostí.

Zdroj: somethingturquoise.com

Zasadacia etiketa

Keď máme kompletný zoznam hostí a pripravené pomôcky, môžeme začať usádzať hostí.  Je dobré vytvoriť si najprv skupinky hostí (ženíchova rodina, nevestina rodina, kamaráti, kolegovia, deti…)Začnite hlavným stolom, kde sedí nevesta so ženíchom. Postupne usádzajte rodičov, starých rodičov, prípadne aj krstných rodičov a hlavného družbu s družičkou. Ostatných hostí usaďte podľa vytvorených skupiniek. Do úvahy tiež zoberte, kto sa s kým pozná a s kým by si mohol rozumieť a porozprávať sa o spoločných záľubách. Ženy a muži by mali sedieť striedavo. Deti môžete posadiť k rodičom, alebo ak sú už dosť veľké, vytvoriť im osobitný detský stôl. Aj v prípade, že deti usadíte spolu s rodičmi, je dobré pripraviť im ešte jeden stôl v detskom kútiku, kde sa môžu spoločne hrať a zabávať.

Ako naaranžovať označenia stolov a menovky

Hotový zasadací poriadok umiestnite na dobre viditeľné miesto pred vstupom do sály, aby si každý hosť mohol nájsť svoje miesto a v sále sa ľahšie orientovať. Na stoly umiestnite číselné označenia a poukladajte menovky jednotlivých hostí. Samotný dizajn zasadacieho poriadku prispôsobte štýlu vašej svadby. Označenie stolov môže mať mnoho podôb. Napríklad ako čierna tabuľka na paličke, ktorú zapichnete do vázy s kvetmi, originálny maliarsky mini stojan, papierový stojan, veľké drevené číslice, alebo označenie z juty pripevnené na vázach.

Zdroj: hitched.co.uk, everafterguide.net

Výber menoviek je rovnako pestrý. Použiť môžete napríklad papierové menovky na poháre v tvare motýlika, srdca alebo kolibríka. Veľmi elegantne pôsobia aj stojaté papierové menovky alebo menovky zapichnuté vo farebnom diamante. Rustikálny dizajn zas podporia drevené gravírované menovkydrevené stojany na menovky,  menovky z kraft papieru alebo milé drevené srdiečka na motúzikoch, ktorými môžete previazať prestieranie.

 

Späť na zoznam článkov