KVETINOVÉ INŠPIRÁCIE NA JESENNÚ SVADBU

Vydávam sa

Každé ročné obdobie má svoje čaro a jeseň nie je žiadnou výnimkou. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že letná rozmanitosť sa mení na nudnú jeseň plnú suchého lístia, toto ročné obdobie má rozhodne čo ponúknuť. A práve vhodným výberom kvetín a dekorácií môžete vniesť atmosféru jesene aj do vašej svadobnej sály a urobiť ju neskutočne čarovnou. Najkrajšie budú pôsobiť kvety v odtieňoch bielej, žltej, oranžovej, červenej a bordovej. Pozrime sa bližšie na kvietky v jesennom dizajne.

Dálie, cínie, gerbery ako základ kytíc

Dália vyniká pôsobivými husto usporiadanými lupeňmi a vytvára tak veľké bohaté kvety. Zoženiete ju v akejkoľvek farbe. Podobne bohato vyzerajú aj kvety cínie. Sú plné a nádherne farebné. Gerbery zas svojimi dlhými hustými lupeňmi vytvárajú typické kvietky ako z obrázku.  Budú sa vynímať nielen v kyticiach, ale môžete ich naaranžovať aj samostatne. Originálnu jesennú výzdobu vytvoríte napríklad aj vložením kvetín do ozdobených zaváraninových pohárov.

 

Zdroj: himisspuff.com, deerpearlflowers.com

Štíhle kvety dodajú jemnosť a eleganciu

Montbrécia alebo aj Lucifer vyniká svojou sýto oranžovou až červenou farbou, ktorá je do jesenných kytíc ako stvorená. Vres obyčajný, ktorý kvitne od konca leta až do neskorej jesene zas krásne doplní kytice svojimi ružovými až fialovými drobnými zvončekovými kvietkami. Zaujímavým doplnkom sú aj kvety papuľky, ktoré vyrastajú na vysokých stonkách a svojim tvarom pripomínajú malé tlamičky.

Ďalšie typicky jesenné kvietky

Aká by to bola jeseň bez chryzantém? Tieto kvetiny mnohých tvarov a farieb sa do jesenných kytíc hodia najmä v teplých odtieňoch červenej, oranžovej či v bielej. Ďalšími obľúbenými typicky jesennými kvetinami sú astry, ktoré kvitnú až do prvých mrazov. Majú jemné kvietky podobné sedmokráskam a najčastejšie sa vyskytujú v ružovej a fialovej farbe. V tomto období tiež nájdete v záhonoch kvitnúť rudbekiu, sýtožltú až oranžovú kvetinu s hnedým stredom.

Zdroj: himisspuff.com, deerpearlflowers.com

Čarovný dotyk jesene

Nakoniec dodajte svojej kvetinovej výzdobe dotyk jesene zakomponovaním typicky jesenných aranžmánov. Krásne vyniknú rôzne sušené kvety, ktoré môžete pridať do čerstvých kytíc alebo vytvoriť čisto sušené kytice. Pridajte tiež šípky, rôzne bobule, suché lístie či šišky a jablká. Skutočne originálne budú vyzerať aj bodliaky a makovice s citom zakomponované do vašej jesennej kvetinovej výzdoby. Kytice môžete umiestniť do rustikálnych vázičiek a previazaných jutovými stuhami či ľanovými motúzikmi uviazanými na mašličku.

Romantická spomienka z vašej svadobnej kytice

Keď už je jeseň obdobím suchého lístia a nesie v sebe aj trochu nostalgickú atmosféru, prečo nevyužiť túto črtu jesene aj na úschovu vašej svadobnej kytice? Jednoducho nechajte vašu svadobnú kyticu poriadne usušiť zavesenú kvetmi nadol. Potom môžete jednotlivé kvietky odstrihnúť a nahusto nalepiť napríklad do dreveného rámčeka, ktorý môžete potom vystaviť vedľa vašej svadobnej fotografie a mať tak pôsobivú a originálnu spomienku na váš svadobný deň.

Alebo môžete obtrhať lupene kvietkov a nechať ich vysušiť. Potom tieto sušené lupienky rôznych tvarov a farieb nasypte do skleneného pohára alebo misky a originálna dekorácia z vašej svadobnej kytice je na svete.

Zdroj: lar-natural.com.br, womangettingmarried.com

 

Späť na zoznam článkov