KRÁSNA V SVADOBNÝ DEŇ

Vydávam sa

Každá nevesta chce byť v deň svadby nádherná a vyraziť dych svojmu ženíchovi aj svadobným hosťom. Predsvadobné skrášľovacie rituály však majú svoje pravidlá. Zostavili sme pre vás svadobný beauty list s tipmi, čo pre svoju krásu urobiť môžete a čomu sa naopak radšej vyhnúť.

Krásne telo

Jasné, že v deň svadby chcete byť v najlepšej forme. Na vypracovanie štíhlej figúry si ale musíte vyhradiť dostatok času aj disciplíny, pretože  týždeň  v predsvadobnom strese to určite nestihnete. Najlepšie je nastaviť si pravidelný režim a začať cvičiť už pol roka pred svadbou.  Zamerajte sa na partie, ktoré v svadobných šatách vidno – spevnite a vytvarujte ramená, zlepšite držanie tela a zaraďte aj cviky na ploché bruško. Veľmi účinným cvikom je tzv. doska, ktorá krásne zúži a vytvaruje celý trup.

Vyvarujte sa extrémnym športom, pri ktorých by ste si mohli ublížiť. Nechcite mať všetko hneď, pamätajte, že pomaly ďalej zájdete. Ak ste doteraz prstom nepohli, nemôžete zrazu chcieť, aby vaše telo zvládalo náročné tréningy ako crossfit, HIIT či thajský box, aj keď sú na zhodenie tuku veľmi účinné. Mohli by ste totiž skončiť s natiahnutým svalom alebo iným zranením, ktoré by vašu prípravu ukončilo hneď v začiatku.

Krásna pokožka

Krásna a žiarivá pokožka musí byť. Mesiac pred svadbou zaraďte do starostlivosti o pokožku peeling, aby ste odstránili odumreté bunky a zjemnili hrubé partie na lakťoch či kolenách. Nezabúdajte popri tom pokožku dobre hydratovať kvalitným krémom, aby nebola suchá, ale krásne hebká.

Asi 2 mesiace pred svadbou začnite navštevovať solárium. Budete tak mať dosť času na postupné a prirodzené dosiahnutie želaného odtieňu s tým, že mesiac pred svadbou už solárium vypustite a nechajte pokožku oddýchnuť. Zbehnite do solárka už len na nevyhnutné udržanie opálenia podľa uváženia.

2-3 týždne pred svadbou sa objednajte na depiláciu neželaných chĺpkov. Zaistíte si tak hladké nôžky a vaša pokožka nebude čerstvo podráždená.

Zdroj obrázku: Liliya Fadeeva by websalon.su

Krásne vlasy

Na farbenie sa objednajte asi týždeň pred svadbou. Farba vlasov tak bude ešte stále krásne žiarivá a sýta. Rozhodne neskúšajte experimentovať so zmenou farby vlasov alebo ich strihom. Prípadné zmeny máte povolené skúšať asi 3-4 mesiace pred svadbou, aby ste stihli napraviť prípadné škody či prešľapy.  Starostlivosť o vlasy v podobe masiek a balzamov máte po celý čas plne povolenú, nechajte si pri výbere prípravkov a ošetrovaní vlasov poradiť u kaderníčky. Týždeň pred svadbou už ostáva len generálka účesu. Ak vám účes drží lepšie na druhý deň, myslite na to a vlasy si umyte deň pred svadbou.

Krásne nechty

Mesiac pred svadbou navštívte manikérku, ktorá začne pestovať vaše nechty na svadbu. Navštevujte ju ideálne raz do týždňa, aby vám mohla nechty pekne ošetriť, zastrihnúť a udržovať ich požadovaný tvar. Rovnako doprajte starostlivosť aj svojim nôžkam. Nevestine nohy musia byť krásne upravené a jemné.

Zdroj obrázku: everafterguide.com

Krásna nevesta  

Na záver ostáva poradiť už len jedno. Okrem všetkých skrášľovacích rituálov treba myslieť aj na psychickú pohodu a vyhýbať sa stresu. Vieme, že sa to ľahšie povie ako dodrží, no čaká vás predsa najkrajší deň v živote, tak sa naň jednoducho tešte J Na uvoľnenie sa môžete objednať napríklad na masáž alebo zájsť do wellnesu a zrelaxovať v saune či vírivke. A nezabudnite si sebou zobrať aj obľúbené kamošky.

 

Späť na zoznam článkov