ČO VŠETKO POTREBUJE NEVESTA?

Vydávam sa

V deň D musí byť všetko dokonalé. A predovšetkým Vy…hlavná hviezda…nevesta. V tento deň sa premeníte na princeznú z rozprávky, v krásnych šatách a pohodlných črievičkách. A čo všetko taká nevesta potrebuje?

Svadobný deň

Samozrejme, základom sú svadobné šaty, ku ktorým budete ladiť všetky ostatné doplnky a detaily. Určite už máte svoju predstavu, aké by mali byť. Nezabudnite však zohľadniť to, aby Vám dobre padli, aby ste sa v nich aj dobre cítili a mohli sa pohodlne hýbať, sedieť, dýchať či najesť.

Ďalšou rovnako dôležitou položkou budú svadobné topánky. Pred svadbou by ste si mali dopriať aj čas potrebný na ich rozchodenie, aby Vám počas svadobnej noci nespôsobili zbytočné bolesti a otlaky. Okrem toho, že topánky musia ladiť k šatám, musíte zohľadniť aj štýl svadby. Záhradná slávnosť si žiada pohodlné nízke topánky či balerínky, klasická zas vysoké pôvabné lodičky či sandáliky. U nás nájdete široký výber rôznych strihov, farieb aj typov svadobných topánok. A nech si už vyberiete akékoľvek, zospodu ich môžete označkovať aj svadobnými nálepkami na topánky, aby bolo všetkým jasné – He is mine!

Keď už sme pri topánkach, poďme o kúsok vyššie. Na nôžke pod šatami sa musí ukrývať nevestin svadobný podväzok. Tradícia svadobných podväzkov je jednou z najstarších svadobných tradícií a je stále veľmi populárna.

A čo nevestina hlávka? Zvoľte si svadobný účes a rozhodnite sa, či chcete aj svadobný závoj. Svadobné závoje sú krásnym doplnkom, ktorý dodá celému vzhľadu nežnosť a noblesu. Či už so závojom alebo bez, určite sa Vám budú hodiť aj svadobné ozdoby do vlasov, ktoré z Vašich vlasov urobia ozajstnú korunu krásy. Celkový vzhľad doplňte vkusnou svadobnou bižutériou. Náušničky, náramky či náhrdelníky voľte podľa štýlu šiat a celkového dojmu. Nič netreba zbytočne preháňať, k vyzdobeným šatám sa hodí niečo jemnejšie, k jednoduchým pokojne niečo výraznejšie. Pekným doplnkom môžu byť napríklad aj jemné svadobné rukavičky. Keď už ste si vyskladali svoj svadobný outfit, dajte si uviazať tú najkrajšiu kyticu.A čo by sa Vám ešte mohlo hodiť? Ak plánujete svadbu v chladnejších mesiacoch, zaobstarajte si pre istotu aj svadobné bolerko alebo kožúšok. A keby Vás náhodou zastihol lejak či veľká páľava, pomôžu svadobné dáždnikyslnečníky či vejáriky.

Polnoc

Keď odbije polnoc, je čas odložiť svadobné šaty. No Vaše popolnočné šaty by mali byť rovnako krásne a výnimočné, pretože ste stále tou najdôležitejšou ženou dnešného dňa. Prípadne sa môžete prezuť aj do topánok číslo 2. A môžete sa zabávať až do rána.

Náš tip: V zákulisí majte pripravenú aj taštičku prvej pomoci, v ktorej budete mať všetky potrebné drobnosti na doladenie Vášho výzoru (púder, rúž, zrkadlo, hrebeň, lak na vlasy…) alebo na záchranu malých nehôd (leukoplast, náhradné pančuchy, ihlu a niť…)

 

Späť na zoznam článkov