AKO ZORGANIZOVAŤ NEZABUDNUTEĽNÚ ROZLÚČKU SO SLOBODOU

Vydávam sa

Vaša kamarátka sa bude čoskoro vydávať a vy rozmýšľate, ako jej pripraviť nezabudnuteľný zážitok? S dávkou kreativity sa vám to určite podarí. Inšpirujte sa našimi tipmi na dámsku jazdu s veľkým D 😉

Aká nevesta, taká rozlúčka

Možností na rozlúčku so slobodou je naozaj veľa. Preto by ste mali vychádzať hlavne z toho, aká je vaša kamarátka, čo má rada a ako sa najradšej baví. Niektorá si ide rada zatancovať a žúruje až do rána, iná uprednostní súkromný večierok v kruhu najbližších kamarátok. Určite môžete prebrať predstavu ideálnej rozlúčky aj so samotnou nevestou, aby ste mali nejaký orientačný smer, akým sa uberať. Veď to, že niekto je pokojná povaha a na diskotéky vôbec nechodí neznamená, že práve v tento večer by nechcel zažiť niečo nové a špeciálne a vyhodiť si z kopýtka. Práve rozlúčka so slobodou je ideálnou príležitosťou povedať dievčenskému životu zbohom vo veľkom štýle, pokojne aj s dávkou extravagancie.

Organizácia je základ

Keď už viete, aký typ rozlúčky budete organizovať, je potrebné stanoviť vhodný dátum a pozvať ľudí. Ak organizujete rozlúčku ako prekvapenie, naplánujte ju aspoň na 2 týždne pred svadbou. Posledný voľný víkend by už totiž mohol byť pre niektoré nevesty stresujúci, pretože prípravy na svadbu budú vrcholiť.

Je tiež dobré prejsť si s nevestou, kedy by jej rozlúčka vyhovovala a koho na nej chce mať. Keď máte stanovený dátum a spísaný zoznam hostí, potiaľto ste s nevestou skončili. Odteraz už prípravy bežia čisto vo vašej réžií. Čo najskôr rozošlite pozvánky, aby pozvané dámy rátali sa daným dátumom. S niektorými sa tiež môžete dohodnúť na spoločnej organizácií a rozdeliť si úlohy.

Takto sa nevesty lúčia so slobodou

Najobľúbenejšou formou rozlúčky je asi party s pohostením a následne výjazd na diskotéku, kde sa zabávate a tancujete do rána. Vybrať tiež môžete nejakú dobrú a zaujímavú reštauráciu, kde rezervujete stôl a necháte pripraviť welcome drinky alebo fľašu šampanského a rôzne pochúťky na zahryznutie. Ak vyberiete podnik, kde majú napríklad aj karaoke, o zábavu bude postarané.

Ak vaša kamarátka nie je na bary a diskotéky, obľúbené sú tiež party alebo grilovačky doma či na chate. Ako rozlúčku tiež môžete zvoliť predĺžený víkend, wellness alebo výlet do zahraničia, no to už sú finančne náročnejšie varianty. Ak nemáte doma vhodné priestory na rozlúčku, môžete rezervovať uzavretý priestor v niektorom podniku.

Zdroj: onefabday.com

Povinná výbava

Či už sa rozhodnete stráviť rozlúčku doma alebo vonku, nesmie na nej chýbať povinná výbava pre nevestu a jej tím. Hlavnú hviezdu večera treba poriadne označiť napríklad korunkou so závojomsaténovou šerpou alebo odznakom Bride to be (alebo aj všetkým dokopy). Pre nevestin tím nezabudnite obstarať ružové odznaky Hen party.

Miesto rozlúčky treba tiež štýlovo vyzdobiť. Použite ružové a čierne balóny a na stôl nasypte stolové konfety v štýle Hen party. A aby aj vaše pohostenie malo šmrnc, nezabudnite na vtipné koktailové vidličky a nemravné slamky.

Keďže na rozlúčke so slobodou sa treba hlavne dobre zabaviť, majte tiež pripravený nejaký program alebo zábavné hry. Prezerať si napríklad môžete staré spoločné fotky a zaspomínať si na šialené zážitky z mladosti, zaspievať si karaoke , plniť rôzne úlohy alebo si hodiť kocky „Trúfneš si?“ Nemali by vám chýbať ani vtipné rozlúčkové rekvizity na fotenie, s ktorými si urobíte nezabudnuteľné originálne fotky.

Ak sa po úvodnom pohostení chystáte vyraziť na diskotéku, nezabudnite si prepudrovať nos a upraviť make up. Spoločnými silami z toho bude opäť jedna veľká zábava. Nevyhnutnosťou je neónový rúž na pery a lak na nechty žiariaci pod UV svetlom. Použite tiež ružové UV trblietky na tvár a telo alebo žiarivú farbu pre ružové pramienky vo vlasoch. Dokonalé 😉

Darček pre nevestu

V neposlednom rade nezabudnite neveste doniesť nejaký darček na pamiatku. Je len na vás, či sa dohodnete na väčšom spoločnom darčeku alebo donesiete každá za seba nejakú maličkosť. Vhodný je napríklad modrý podväzok, romantické spodné prádlo alebo napríklad malý fotoalbum, do ktorého sa jej všetky podpíšete a kam si môže dať fotky z rozlúčky. Originálne je tiež nechať pripraviť tričko s vlastnou potlačou a dátumom rozlúčky alebo vlastný hrnček na čaj. Darovať tiež môžete originálne svadobné flip –flopy, ktoré sa neveste určite zídu na svadobnej ceste.

 

Aby ste pri prípravách na nič nezabudli, stiahnite si aj náš Checklist pre dokonalú rozlúčku so slobodou 😉

 

Späť na zoznam článkov