AKO VYZDOBIŤ SVOJU VYSNÍVANÚ SVADBU?

Vydávam sa

Plánujete svadbu a prehrabávate sa množstvom inšpirácií v časopisoch aj na internete. Niekedy Vás zaujme to, inokedy zas tamto. Ale hlavnou otázkou ostáva, v akom duchu má byť tá Vaša svadba? Akú bude mať Váš svadobný deň atmosféru, náladu, dekoráciu? Istotne Vás to ťahá k určitému štýlu a nech už si zvolíte akýkoľvek, zvoľte len jeden a držte sa ho. Tu je zopár rád.

Klasický štýl

Obľúbený nadčasový svadobný štýl v sebe spája decentnú eleganciu so zmyslom pre tradície. Zvoľte si základný farebný tón, v ktorom budete ladiť dekorácie a výzdobu. Vhodná je napríklad romantická ružová, citlivá modrá, radostná oranžová či marhuľová alebo zmyselná fialová. Teplé odtiene sa budú krásne dopĺňať so zlatými detailmi, studeným zas lichotí lesk striebra. Stoličky oblečte do elegantných bielych poťahov a ozdobte mašľou vo farbe Vašej výzdoby. Stoly posypte lupeňmi ruží alebo kryštálovými kamienkami a ozdobte napríklad sklenenými pohárikmi, naplnenými farebnými perličkami so sviečkami. Prestrite elegantné svadobné servítky Vami zvolenej farby.

Zdroj: dskylight.com, flowers.icapemay.com

Rozprávkový štýl

Nadviažeme na klasiku, no trochu ju vylepšíme. Rozprávková svadba si žiada okázalejšie dekorácie a výzdobu. Veľa kvetov, veľa sviečok a možno aj nádych luxusu. Použite vysoké vázy s veľkými kyticami a pierkami či elegantné vysoké svietniky ovešané perlami. Pekne budú vyzerať usporiadané okrúhle stoly a jedinečnú atmosféru pomôže vytvoriť náladové osvetlenie.

Zdroj: Pinterest.com, evantinedesign.com, prettylittleweddings.pl

Záhradný štýl

Stále väčšiu obľubu si získavajú svadby organizované na čerstvom vzduchu, pod modrým nebom a hviezdnou oblohou. Základom je samozrejme pekné a teplé počasie J A čo sa týka dekorácie, môžete si dovoliť aj menej formálny štýl. Stoličky pre svadobných hostí poukladajte tak, aby vytvorili uličku pre novomanželov. Na ozdobu budú stačiť mašle. Centrom pozornosti bude krásny oltár ozdobený kvetmi a girlandami. Svadobné stoly môžete zvoliť okrúhle a vyzdobiť napríklad milými dekoráciami z dreva a prírodných materiálov. Záhradnú svadbu môžete pripraviť v romantickom vintage štýle, ktorý je tiež veľmi obľúbený. Hodia sa drevené dekorácie natreté nabielo a kytice jemných pastelových farieb. Alebo si vyberte roztomilý vidiecky štýl, ktorý vykúzlite dekoráciami v štýle „od starej mamy.“ Na výrobu vonkajších dekorácií nájdete aj na internete množstvo návodov a postupov, ako si ich pripraviť vo vlastnej réžií. A tak môže byť svadba aj s menším rozpočtom absolútne štýlová a originálna. Do vonkajšieho prostredia použite aj papierové girlandy a svetielka, ktoré povešajte na okolité stromy. Atmosféru dotvorte svadobnými balónmi a lampiónmi.s

Zdroj: Pinterest.com, christinavitarellievents.com, goodmad.com

 

Späť na zoznam článkov