AKO SA VYZNAŤ V PONUKE SVADOBNÝCH PRSTEŇOV?

Vydávam sa

Máj je síce mesiacom lásky, ale svadbám kvôli pranostikám príliš nepraje. Dá sa povedať, že je takým pokojom pred búrkou – svadobnou horúčkou, ktorá začína v júni a končí až s októbrom. Je to teda ideálna doba na doladenie posledných detailov, napríklad na zorientovanie sa v ponuke svadobných obrúčok a výber tých najlepších pre vás.

Zlatá klasika

Pri slovnom spojení zlaté svadobné prstene sa mnohým z nás vybavia obrúčky našich rodičov, teda hladké, žlté krúžky alebo naopak vzor,ktorý mal snáď každý. Dnešná ponuka týchto klasických prstienkov je však oveľa rozmanitejšia.Okrem klasickej žltej alebo bielej varianty sa čím ďalej tým častejšie hlási o slov

o moderné, ružové zlato. Dnešným trendom naviac velí minimalizmus, čo týmto osvedčeným prstienkom hrá do kariet.
Vašu ruku môže zdobiť jednoduchý zlatý krúžok, prípadne mu môžete dodať pomyselnú čerešničku na torte v podobe žiarivého drahokamu uprostred. Ak máte problém uchovať v pamäti dôležité dátumy, ideálne je vnútornú stranu doplniť vygravírovaným dátumom svadby (prípadne menom partnera).

Táto prsteňová klasika je ideálnou voľbou aj pre nerozhodné páry. Váhate, ktorý z drahých kovov vybrať? Nebojte sa zlato kombinovať! O to jednoduchšie napokon svoje svadobné obrúčky zladíte s ostatnými šperkami, ktoré v bežný deň nosíte, napríklad so zlatými retiazkami, náušnicami alebo zlatými príveskami.

Trblietavé nekonečno

Večný svadobný mužsko-ženský konflikt: hladký krúžok verzus prsteň s drahokamami? Tzv. eternity prstienky prinášajú riešenie. Sú totiž tvorené dvojicou ladiacich obrúčok, z ktorých pánsky vsádza na čistú jednoduchosť, kým ten ženský je po obvode lemovaný radom žiariacich diamantov.

Kov hodný kráľov

Platina, ako bielošedá kráľovná drahých kovov, je pre večný symbol lásky ako stvorená. Rovnako ako vaša láska k drahej polovičke je odolná, trvalá a nikdy nestráca lesk. Platinové svadobné obrúčky sú vhodné najmä pre milovníkov luxusu alebo jednotlivcov, ktorí sa z dôvodu alergických reakcií neznesú s bežnými drahými kovmi a nemôžu nosiť napríklad strieborné prstene.

Vintage

Šperky našich babičiek nestrácajú šmrnc ani po rokoch. Je to dané kvalitným spracovaním a nadčasovým dizajnom. Spomeňte si napríklad na nesmrteľnú eleganciu, akú majú perlové náušnice či náhrdelníky. Pokiaľ ale nepatríte medzi šťastlivcov, ktorí by takýto vintage prsteň zdedili, nezúfajte. Aj v dnešnej dobe sú dostupné nádherné kúsky v štýle art deco, ktoré sa budú od týchpôvodných líšiť len v jednej veci – budú voňať novotou.

Puzzle

Horúcou novinkou medzi svadobnými prsteňmi sú vykrojené obrúčky. Dámsky šperk je tvarovaný tak, aby spoločne so zásnubným prstienkom do seba presne zapadli ako skladačka puzzle, čo z nich tvorí dômyselnú, elegantnú kombináciu.

Niečo extra

Každá láska je niečím špecifická. Ak patríte medzi páry, ktoré ju chcú spečatiť originálnym šperkom, práve pre vás sú vhodné netradičné svadobné prstene. Vystúpte z radu a nechajte na svojom prstenníku vyniknúť obrúčku so vzorovaným povrchom, odtlačkom prsta alebo vlastným návrhom. Ukážte okoliu, že výber vašej lásky bol zásahom do čierneho a nechajte si do šperku zasadiť čierny diamant. Alebo máte chuť na trochu extravagancie? Čo tak porhodiované celočierne prstienky?

Nech už si vyberiete akýkoľvek model, najdôležitejšie je, že si ho v ten veľký deň so svojou drahou polovičkou vymeníte. Tak nech je pre vás oboch symbolom vernosti a večnej lásky!

Späť na zoznam článkov