AKO MAŤ NAJKRAJŠIE SVADOBNÉ FOTKY

Vydávam sa

Chcete dodať Vašej svadbe čarovnú atmosféru, ktorá bude navždy zachytená na romantických fotografiách? Tak potom na Vašej svadbe nesmie chýbať rozkvitnutá foto stena, ktorá poslúži ako originálne pozadie. Urobíte si pred ňou nádherné fotografie so svojím drahým a poteší aj svadobných hostí. Že kde takú foto stenu plnú kvetov zoženiete? Vyrobte si ju sami, Vaše družičky Vám určite ochotne pomôžu. Prinášame Vám niekoľko inšpirácií a návodov, ako na to.

Originálnu rozkvitnutú foto stenu si môžete pripraviť z papierových alebo organzových kvetov rôznych veľkostí a farieb. Čo budete potrebovať? Ako základ steny použite veľkú rolku závesného papiera. Ďalej sa Vám zíde pištoľ s lepidlom alebo jednoducho lepidlo, ceruzka a nožnice. V prípade papierových kvietkov budete potrebovať farebné servítky alebo muffinové košíčky a zošívačku. Ďalšou možnosťou je kúpiť si už hotové papierové kvety a pom pomy a jednoducho ich naaranžovať a prilepiť na foto stenu.  V prípade organzových kvetov budete potrebovať organzu a niť. Farbu kvetinovej steny zlaďte podľa štýlu Vašej svadby. Môže to byť jemná ružová, biela alebo pestrofarebná kombinácia či tieňovaná ombre stena.

Kvietky z muffinových košíčkov

Papierový košíček rozprestrite, zložte najprv na pol, potom na štvrtiny a nakoniec na osminy. Zastrihnite do oblúčka a znova rozprestrite. Postupne na seba navrstvite asi 5 takýchto košíčkov, každú vrstvu trochu otočte. V strede vrstvy zopnite zošívačkou alebo párkrát zošite niťou a jednotlivé vrstvy rozprestrite do tvaru kvetu. Ak použijete biele košíčky, všetky ich rozprestrite a najprv pomaľujte vodovými farbami a nechajte uschnúť. Takto si prispôsobíte farbu Vašich kvietkov a rozpité vodovky vytvoria krásny efekt.

Zdroj: liagriffith.com, doodlecraftblog.com

Kvietky zo servítok

Veľkú svadobnú servítku v tvare štvorca  poskladáme na harmoniku a pritlačíme pravítkom pre zvýraznenie zlomu. V strede spojíme zošívačkou alebo zviažeme niťou a okraje zastrihneme do tvaru lupeňov. Rôznym zastrihnutím dosiahneme rozličný výsledný efekt. Jednotlivé vrstvy rozprestrieme do tvaru kvetiny.

Zdroj: maminamaza.si

Organzové kvety

Organzové kvety či pomp pomy môžete vyrobiť rovnakou technikou ako tie servítkové. Organzu si nastrihajte na rovnaké kusy, bohato navrstvite a v strede silno zviažte. Potom už len zastrihnite končeky do želaného tvaru a rozprestrite jednotlivé vrstvy.

Kvietky naaranžujte na foto stenu podľa fantázie. Môžete ich usporiadať nahusto alebo na riedko rozmiestniť. Ak chcete, kvietky navlečte na nite, ktoré zavesíte kúsok od seba a  vytvorte romantickú visiacu stenu.

Zdroj:louwhatwear.com, muymolon.com, Pinterest.com, couturemakeup.wordpress.com, brides.com

Tip pre svadobných hostí: Pri foto stenu umiestnite aj stolček s fotorekvizitami. Uvidíte, že Vaši hostia sa s nimi zabavia ako malé deti a na Vašu svadbu im zostane kopa milých a veselých spomienok zvečnených na fotkách.

 

Späť na zoznam článkov