5 RÁD PRI VÝBERE SVADOBNÝCH TOPÁNOK

Vydávam sa

Topánky a ich nákup sú vášňou a potešením pre takmer všetky ženy – nevesty nevyjímajúc.
Výber tých správnych svadobných topánok je však omnoho naročnejši, ak nechcete, aby ste ich po obrade museli vymeniť za niečo viac pohodlné a vhodnejšie. Prečítajte si naše rady, nech sa z vašich svadobných topánok môžete vytešovat bez obáv vytešovať.

Kupujte v predstihu

Hoci platí, že najprv musia byť svadobné šaty, potom všetky ostatné doplnky a topánky, nenechávajte si kúpu svadobných topánok na poslednú chvíľu.

Uz len dôvod, že skúškú šiat máte v skorší termín ako je Vaša svadba je rozumným dôvodom na to, aby ste topánky mali na ňu pripravené. Krajčírka tak bude mať presné miery na úpravu dĺžky šiat a vyhnete sa tak zbytočným zmätkom.

Zohľadnite prostredie, štýl svadby

Dnes už priestory svadby nie sú obmedzené na sálu kultúrneho domu,  preto určite zohľadnite, kde sa svadba koná a aký štýl jej chcete vdýchnúť. Záhradné svadby pod altánkom v prírode perfektne korešpondujú s balerínkami alebo s menej formálnym strihom a štýlom topánok. Pri svadbe v klasickom štýle si môžete dopriať aj vyššie opätky. Rozprávková svadba si priam pýta pôvabné svadobné lodičky, či už na platforme alebo bez. A ak ste sa rozhodli zosobášiť sa v letnej prímorskej destinácie, s kľudným svedomím si obujte ľahké svadobné sandálky, a v prípade, že ste vskutku odporca konvencií zvoľte si tenisky či plážové žabky.

Neviete si z obrovského množstva modelov a strihov svadobných topánok vybrať? Dobrým vodítkom je zúžiť svoje hľadanie podľa štýlu Vašej svadby a ásledne už môžete prihliadať na to, čo sa bude najviac hodiť k Vašim svadobným šatám.

Farba, strih, aplikácie a ozdoby

Zvykajte si

Ak svoje svadobné topánky už máte doma, neobdivujte ich len v krabici, s tým, že budú mať premiéru vo Váš deň D. Topánky noste, prechádzajte sa v nich doma, trénujte chôdzu, a zvykajte si na ne. Ako ostatné, tak aj svadobné topánky potrebujú istý čas na prispôsobenie sa Vašim nohám a naopak, Vaše nôžky si tiež potrebujú zvyknúť na nový pár, ak nechcete skončiť na svadbe s otlakmi hľadajúc nejakú aspoň vhodnú náhradu.

Hýčkajte sa

Do svadobných sandálok alebo topánok s otvorenou špicou sú upravené nôžky a nechty povinnosťou. V prípade, že máte svadobné topánky s uzavretou špicou, skúste si tiež dopriať pedikúru,

masáž a úpravu nechtov. Nôžky budete mať príjemne oddýchnuté, veď si to ako princezná predsa zaslúžite.

Ak aj máte pocit, že svadobné topánky sú len nutný doplnok, pretože bosá byť nemôžete, alebo ich nie je vidno, nie je to pravda. Správne vybrané topánky dokážu byť ako šperk, ktorý dotiahne váš svadobný outfit k dokonalosti, nechá mu vyniknúť, no zároveň okúzli aj sám osebe.

Zdroj obrázkov: dreamstime.com, depositphotos.com

 

Späť na zoznam článkov