SVADBA POD HOLÝM NEBOM

Vydávam sa

Krásne letné počasie a dlhé teplé večery – to sú ideálne podmienky na svadbu pod holým nebom. Chce to síce trochu odvahy, no ak nájdete vhodné priestory a pripravíte sa aj na možnú zmenu počasia, bude z toho nezabudnuteľný zážitok. Veď svadby konajúce sa pod holým nebom ešte u nás nie sú také časté  a tak bude tento deň pre všetkých výnimočný.

Na čo nezabudnúť

Pri výbere miesta pre vašu svadbu zvážte všetky možné scenáre.  Čo ak bude pršať alebo bude napríklad veterno? Je toto miesto schopné prispôsobiť sa aj plánu B? Aj v prípade pekného počasia by ste mali mať k dispozícii vnútorné priestory, v ktorých sa hostia môžu schladiť či skryť do tieňa. Riešením tiež môžu byť svadobné stany, či kryté terasy.

Pokiaľ chcete mať na danom mieste aj svadobný obrad, stoličky uložte tak, aby hosťom svietilo slnko od chrbta. V prípade veľkých horúčav nezabudnite ani na stolík s vodou, aby sa hostia mohli osviežiť. Môžete im tiež poskytnúť slnečníky a vejáriky.

Ďalej je dobré pripraviť sa na chladnejšie počasie na večer. Majte pre hostí pripravené deky alebo hrejivé vankúšiky, aby mohli sedieť pekne v pohodlí. Ubezpečte sa tiež, aby prevádzkovateľ zariadenia pripravil na večer aj fakle proti hmyzu, odpudzujúce sviečky alebo lampy.

Hosťom nezabudnite dať inštrukcie, aby si doniesli vhodnú obuv do daného terénu, prípadne niečo na prezutie.

Svadba pod holým nebom znesie aj uvoľnenejší  menej formálny štýl. Je to dané už samotnou prírodnou atmosférou a terénom, ktorý si vyžaduje pohodlnú obuv. Veľmi vhodnými štýlmi na výzdobu sú rustikálny, vidiecky, vintage alebo Boho štýl.

Výzdoba okolia

Nech je všetkým jasné, že sa tu dnes koná svadba. Už pri vchode do objektu alebo na parkovisku môžete umiestniť aranžmány, ktoré budú hostí navigovať správnym smerom. Postačí napríklad drevený sud, peň alebo krhlička plná kvetov s drevenou tabuľkou ukazujúcou smer,  dreveným nápisom či drevenými iniciálami mladomanželov.

Na stromy či stany navešajte pestrofarebné papierové girlandy v tvare srdiečok, farebné dekoračné rozety a nezabudnite ani na veľké guľaté pom pomy, ktoré v prírodnom prostredí krásne vyniknú. Originálnym nápadom je galéria fotiek novomanželov – stačí obmotať peň stromu ľanovým motúzikom a drevenými štipcami prichytiť fotografie. Samozrejme, nesmú chýbať balóny!

Zdroj: happywedd.com, homedit.com, deerpearlflowers.com

Dekorácia stolov a stoličiek

Ak máte k dispozícii krásne drevené stoly, môžete ich nechať bez obrusu, aby ešte viac podčiarkli atmosféru rustikálnej svadby. Alebo stoly prikryte dlhými obrusmi až po zem. Na výzdobu sa hodia dekorácie z prírodných materiálov a dreva. Napríklad juta, sisal, vintage menovky alebo jutové číselné označenie stolov. Na stoly tiež uložte vázy plné kvetov a sviečky. Stoličky môžete ozdobiť organzovými mašľami alebo na ne uviazať saténové stuhy, ktoré budú vo vetre jemne povievať. K celkovej atmosfére dolaďte aj sladký bufet, zvoľte drevené zápichy na tortumuffiny a všetko pekne naservírujte napríklad na veľký drevený sud.

Zdroj: happywedd.com, homedit.com, deerpearlflowers.com

Čarovná hra svetiel

Po západe slnka sa ukáže tá pravá čarovná a romantická atmosféra vonkajšieho prostredia. Svetlo hviezd doplňte lampiónmi rozvešanými na stromoch, spolu s naťahanými svetielkami ponad stolmi a horiacimi sviečkami. Romantickou bodkou môže byť vypúšťanie lampiónov šťastia k šíremu nebu plnému hviezd.

Zdroj: happywedd.com, homedit.com, deerpearlflowers.com

 

Späť na zoznam článkov