NÁVOD NA DOKONALÚ VIANOČNÚ ROMANTIKU PRE DVOCH

Vydávam sa

Či už ste vydaté, zasnúbené alebo proste vo vzťahu, s deťmi či bez, prinášame vám tipy, ako do sviatočného obdobia vniesť aj dávku romantiky s vašou láskou ;-)Jednoducho sa zastaviť a byť tu jeden pre druhého, vychutnať si spoločné chvíle, zabudnúť na svet okolo a užiť si ten nádherný pocit zo spoločnej blízkosti. Napríklad takto:

Romantická zimná prechádzka vo dvojici

Je niečo romantickejšie ako prechádzka vo dvojici v tomto sviatočnom čase? Držiac sa za ruky môžete obdivovať krásu napadnutého snehu či vianočnú výzdobu na domoch. Ak chcete, určte si ako cieľ svojej cesty obľúbenú čokoládovňu alebo čajovňu a zastavte sa na teplý nápoj, ktorý vás krásne zahreje na cestu späť. Bude to ako také romantické vianočné rande 😉

Ak máte v blízkosti domu prírodu, vyberte sa po dobrom obede na vzduch. Guľovačka, stavanie snehuliaka či spoločné sánkovanie bude zábava J

Pozrite si spolu vianočné rozprávky

Čo takto ostať v posteli ráno o niečo dlhšie? Urobte si z vankúšov pohodlný pelech, zapnite televízor a nalaďte obľúbené vianočné rozprávky. Možno narazíte na rozprávky z vášho detstva a spoločne si aj zaspomínate.  K tomu chýbajú už len raňajky do postele s teplým čajom a vianočnými dobrotami. Žiadne pravidlá počas sviatkov neplatia, svet počká. A ak sa vám zažiada, strávte v posteli aj celé dopoludnie.

Zdroj: lollyjane.com

Vianočný kúpeľ vo dvojici

Romantickú náladu zaručene vyčaruje aj spoločný horúci kúpeľ. Použite penu do kúpeľa napríklad s vianočnou vôňou čokolády a pomaranča. Alebo si urobte kúpeľ podľa vlastného receptu. Vyskúšajte obľúbenú kombináciu Kleopatry a do kúpeľa si pridajte plnotučné mlieko a med. Takýto kúpeľ zanechá vašu pokožku krásne hebkú a vyživenú. K tomu pár kvapiek esenciálneho oleja pre príjemnú vôňu. Stačí už len zapáliť sviečky a relaxovať.

Ak nemáte doma vaňu alebo sa do nej dvaja proste nezmestíte, vyberte sa do najbližšieho wellnessu, kde si môžete vychutnať spoločnú saunu či vírivku.

Večer plný pohody

Večer strávený v pokoji v pohodlí domova je niekedy na nezaplatenie. Zakúrte v krbe alebo zapáľte sviečky, šupnite sa spolu pod teplú deku na pohovku a nalaďte vianočný program alebo vezmite do rúk rozčítanú knihu.

Ale žiadne sedenie na opačných koncoch gauča sa neráta. Musíte byť pekne v tesnom objatí. K tomu pridajte horúci čaj alebo voňavé varené víno a vychutnávajte si spoločnú pohodu.

 

Zdroj: pamper-her-fridaybyrg2.com

Horúca čokoláda so štipkou lásky

Voňavá horúca čokoláda podávaná s láskou poteší každého. Pripravte ju vašej polovičke ako milú pozornosť k vianočnej pohode. Vyskúšajte napríklad tento recept:

Potrebujeme:

  • 100g kvalitnej horkej čokolády
  • 200 ml smotany na šľahanie
  • 250 ml mlieka
  • 2 balíčky vanilkového cukru
  • 1 PL kakaa
  • Štipku soli
  • Štipku škorice
  • Štipku čili prášku (nemusí byť)
  • Štamperlík rumu alebo vaječného likéru (nemusí byť)
  • Šľahačku

Postup:

Čokoládu si rozpustíme vo vodnom kúpeli. V druhom hrnci zmiešame šľahačkovú smotanu s mliekom, kakaom, vanilkovým cukrom a necháme krátko prevrieť. Potom pridáme rozpustenú čokoládu a dochutíme štipkou soli a škorice. Kto chce, môže pridať aj štipku čili alebo za štamperlík rumu či vaječného likéru. Podávame vo vysokom pohári poriadne ozdobené šľahačkou.

Zdroj: unsplash.com

BONUS: Vianočné vyznanie lásky

Ruku na srdce, ako často si popri každodenných povinnostiach prejavíme lásku a uznanie? Kedy sme si naposledy povedali, ako sa ľúbime a čo všetko si na tom druhom ceníme? Neberme to ako samozrejmosť, počuť úprimné slová lásky a uznania poteší každého. Na Vianoce to môže byť ten najkrajší darček, aký svojej polovičke môžete pripraviť.

Preto sa potešte originálnym darčekom – listom na peknom papieri, napísaným rukou a zabalenom v peknej obálke. Napíšte tomu druhému, za čo ste vďační a aké chvíle boli pre vás tento rok najkrajšie. Nebojte sa tiež zapojiť humor a oceniť napríklad jeho nedokonalé pokusy o upratovanie či prípravu večere.

Takéto vyznanie má dvojitý efekt. Nielenže potešíte svoju polovičku, ale popri písaní si aj vy samé uvedomíte všetko to dobré vo vašom vzťahu. Je len na vás, či takýmto milým darčekom prekvapíte svojho drahého, alebo na to pôjdete spoločne. Môžete si napríklad vopred pripraviť otázky, ktoré si vzájomne zodpoviete a podarujete.

Veríme, že vás naše tipy inšpirujú a prispejú k pohodovým sviatkom plným lásky 🙂 Prajeme krásne Vianoce!

 

Späť na zoznam článkov